Faydalı Bilgiler

Sağlıklı beslenmeye yönelişin giderek önem kazandığı günümüzde birçok beslenme uzmanının ve doktorların altını çizdiği konulardan birisi de kuru meyve tüketiminin gerekliliğidir.

Kuru meyvelerin en temel faydaları nelerdir?
■ Herkes için, özellikle çocuklar, gençler ve emziren anneler için faydalıdır,
■ Zeka gelişimine katkıda bulunan demir yönünden zengindir,
■ Kemik gelişimi için gerekli olan kalsiyum yönünden zengindir,
■ Aynı zamanda bir A vitamini kaynağıdır,
■ Enerji değeri yüksek gıdalardır,
■ Düşük sodyumludur, lif kaynağıdır ve
■ Ara öğünler için ideal besinlerdir.

Kuru meyveler ve kuruyemişler özellikle kuru üzüm, kuru incir ve kuru kayısı Türk damak tadına en yakın kuru meyveler arasındadır. Bu kuru meyveleri birçok kanaldan temin edebiliriz. Açıktan satın alma yöntemi eski ve geleneksel bir yöntem olup, yerini artık ambalajlı seçeneklere bırakmaya başlamıştır.

Artık çok daha bilinçli şekilde ve sağlıklı beslenmeye özen gösteren bireyler olarak, yediğimiz gıdaların “doğal” olduğu kadar “hijyenik” olmasına da özen gösteriyoruz. Dışarıdan vücudumuza mikrop almamak, el değmeden en hijyenik koşullarda işlenmiş ürünler olduğundan emin olmak adına ambalajlı yani “paketli” ürünlere yöneliyoruz.

Doğal olanı aynı zamanda hijyenik şekilde sunan Otamon; sağlığı, lezzeti, doğallığı paketli ürünlerinde bir araya getiriyor. Bu sağlıklı ve doğal lezzetleri siz de güvenle tercih edebilirsiniz.

Otamon ürünleriyle yapabileceğiniz sayısız lezzetli tarifleri uygularken aşağıdaki pratik mutfak ölçülerinden yararlanabilirsiniz.
İşte pratik mutfak ölçüleri: