Kurumsal

Pagmat Güvencesiyle Otamon Otamon; özenle seçilmiş meyveleri doğal yollarla kurutup, lezzetli ve sağlıklı atıştırmalık olarak sunmaktadır. Otamon; “Meyvenin Sultanları”, “Kıvamlı Meyveler”, “Hünerli Meyveler” ve “Çantamda Meyveler” serileriyle günün her anında yerini almakta, Pagmat A.Ş.’nin perakende markası olarak tüketicinin beğenisini kazanmaktadır.

Pagmat A.Ş. 1979 yılında kuru meyve alanında faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur. Devam eden yıllarda tekstil alanında yatırım yaparak faaliyet alanını genişletmiş; gıda ve tekstildeki etkinliğini sürdürmüştür. Uzun yıllardan bu yana, Türkiye’de en çok ihracat yapan ilk 1000 firma arasındaki yerini alan Pagmat’ın 400’ün üzerinde çalışanı bulunmaktadır.Pagmat Gıda, kurulduğu günden bugüne başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, uluslararası gıda üreticilerine ve perakende zincirlerine ürün tedarik etmekte ve üretim bölgesinde birçok ilke imza atmaktadır: İlk üzüm işletme tesisinin kuruluşu, ilk mikrobiyolojik test laboratuvarı, hammadde depolamada kullandığı farklı yöntemleri, kuru meyve kalitesinde üstün standartları oluşturan, “raisin” diye adlandırılan “bandırmasız üzümü” Türkiye’de ilk üreten firma olması bunlardan birkaçı arasında yer almaktadır.

Pagmat Gıda, 30 yılı aşkın deneyimini kendi perakende markası “Otamon” ile sizlerle paylaşmakta; özenle seçilmiş kaliteli meyveleri katkı maddesi kullanmadan doğal yollarla kurutarak sizlere doğal, sağlıklı ve lezzetli ürünler sunmaktadır.

HACCP Sistemi, Kalite Yönetim Sistemi, Tesis Çevre Standartları, Ürün Kontrolü, Süreç Kontrolü, Personel bölümlerinden oluşan bir dizi kalite sistemine sahip olan Otamon ürünleri, işletmemizde Pagmat güvencesiyle paketlenmekte; İngiliz Perakendecilik Konsorsiyumu Standardına (BRC-British Retail Consortium) uygun şekilde hazırlanıp müşterilerimize sunulmaktadır.

Üretim tesisleri, pamuk ve üzümün ana yetiştirme alanlarının kalbinde, bir Ege şehri olan Manisa’da yer alan Pagmat’ın grup şirketleri aşağıdaki gibidir:

- Pagmat Gıda: Kuru meyvede, özellikle kuru üzümde, dünyanın en kaliteli üreticilerinden ve uluslararası markaların tedarikçilerinden biri olan Pagmat Gıda; İngiltere, Japonya, Almanya, Hollanda, Kanada, İtalya, Yeni Zelanda, Fransa, Avustralya ve Rusya başta olmak üzere çeşitli ülkelere BRC, Kosher ve Helal sertifikalarıyla ihracat gerçekleştirmektedir.

- Kirmen İplik: Pagmat’ın iplik bölümünün adı ve tescilli ticari markasıdır. 1997 yılından bu yana faaliyet gösteren Kirmen İplik Fabrikası, “topraktan müşteriye kalite güvencesi” felsefesini başarıyla uygulamakta olup, yılların tecrübe ve bilgisi ile pamuk ve selülozik iplik üretmektedir.

- Pagmat UK: Pagmat Gıda’nın en önemli pazarlarından İngiltere’de ağırlığını artırmak üzere faaliyete geçmiş olan Pagmat UK, perakende ve ev dışı tüketim kanalına başta kuru üzüm olmak üzere kuru meyve satışı gerçekleştirmektedir.

30 yılı aşkın tecrübe;
%100 doğal,
kaliteli
kuru meyve ve
kuruyemişler